June 11, 2024
Turkish

Çinli turistler için çevrimiçi Vietnam vizesi: Bilmeniz gereken her şey

Vietnam Neden Çinli Turistler İçin Mutlaka Ziyaret Edilmesi Gereken Bir Destinasyondur

Vietnam’ın ziyaretçilerine sunabileceği çok şey var. Güvenli ve dost canlısı bir ülke olması, suç oranının düşük olması, burayı yalnız seyahat edenler, aileler ve gruplar için ideal bir destinasyon haline getiriyor. Yerel halk misafirperver doğalarıyla tanınır ve kültürlerini ve geleneklerini turistlerle paylaşmaktan her zaman mutluluk duyarlar.

Vietnam’ı ziyaret etmenin en önemli noktalarından biri lezzetli mutfağıdır. Vietnam yemekleri, taze malzemeleri, cesur tatları ve farklı bölgelerden gelen etkilerin eşsiz karışımıyla tanınır. Doyurucu pho eriştelerinden lezzetli banh mi sandviçlerine kadar, denenecek ağız sulandıran yemek sıkıntısı yoktur.

Vietnam’ı ziyaret etmenin bir başka nedeni de uygun fiyatlı olmasıdır. Diğer popüler turistik yerlerle karşılaştırıldığında Vietnam, paranızın karşılığını fazlasıyla veriyor. Konaklama, ulaşım ve yiyeceklerin nispeten ucuz olması burayı bütçe dostu ideal bir destinasyon haline getiriyor.

Dahası, Vietnam güzel manzaralara ve elverişli bir iklime sahiptir. Nefes kesen Halong Körfezi’nden büyüleyici antik Hoi An kentine kadar, keşfedilecek muhteşem manzaralar konusunda hiçbir eksiklik yok. Ülke ayrıca farklı bölgelerde farklı hava koşullarının yaşandığı çok çeşitli bir iklime sahiptir, bu nedenle ziyaret etmek için her zaman ideal bir zaman vardır.

Çinli Turistlerin Vietnam’a Girmek İçin Vizeye İhtiyacı Var mı?

Vietnam bazı ülkeler için vize muafiyeti politikası uygularken ne yazık ki Çinli turistler buna dahil edilmiyor. Bu, Çinli turistlerin Vietnam’a seyahatlerinden önce vize almaları gerektiği anlamına geliyor. Ancak Çinli turistlerin Vietnam büyükelçiliği veya konsolosluğuna gitmelerine gerek kalmadan vize başvurusunda bulunabilmeleri için uygun bir yol var.

Vietnam Vizesine Çevrimiçi Başvurmanın Kolaylığı

Çevrimiçi Vietnam vizesi olarak da bilinen Vietnam e-Vizesinin kullanıma sunulmasıyla, Çinli turistler artık vizelerine kendi evlerinin veya ofislerinin rahatlığında başvurabilirler. Bu çevrimiçi vize sistemi, Çin dahil tüm ülke ve bölgelerin pasaport sahiplerine açıktır. İşlem basit, hızlı ve sorunsuzdur.

Çinli turistlerin yapması gereken tek şey Vietnam Göçmenlik Dairesi’nin resmi web sitesini ziyaret etmek ve çevrimiçi başvuru formunu doldurmak. Kişisel bilgileri, pasaport bilgilerini ve seyahat planlarını sağlamaları gerekecektir. Ayrıca kendi dijital fotoğraflarını ve pasaportlarının taranmış bir kopyasını da yüklemeleri istenecektir.

Başvuruyu gönderdikten sonra Çinli turistlere 3 iş günü içinde e-Vize onay mektubu e-posta yoluyla gönderilecektir. Daha sonra mektubun çıktısını alıp Vietnam’a vardıklarında vize damgasını almak için pasaportlarıyla birlikte göçmenlik kontrol noktasına sunabilirler.

Çinli Turistler İçin Çevrimiçi Vietnam Vizesini Seçmenin Faydaları

Vietnam vizesine çevrimiçi başvurmak Çinli turistlere çeşitli avantajlar sunar. Yeni başlayanlar için, Vietnam büyükelçiliğini veya konsolosluğunu ziyaret etmek zorunda kalmadan onları zamandan ve emekten kurtarıyor. Bu özellikle bu ofislerden uzakta yaşayanlar için faydalıdır. Vize başvurusunu evlerinden veya ofislerinden yapabilirler, bu da süreci daha rahat ve verimli hale getirir.

Ek olarak, Vietnam e-Vizesi tek veya çoklu girişle 90 güne kadar geçerlidir ve Çinli turistlere seyahatlerini buna göre planlama esnekliği sağlar. Vize aynı zamanda hem iş hem de turizm amaçlı olarak da alınabiliyor, böylece ziyaretçiler seyahatleri için en uygun seçeneği seçebiliyor.

Ayrıca Vietnam e-vize sahiplerinin ülkeye rahatlıkla giriş ve çıkış yapmalarını sağlayan 13 havaalanı, 16 kara sınır kapısı ve 13 deniz sınır kapısı bulunmaktadır. Bu, Çinli turistlerin seyahat programları için daha fazla seçeneğe sahip olduğu ve Vietnam’ın farklı bölgelerini herhangi bir zorlukla karşılaşmadan keşfedebilecekleri anlamına geliyor.

Çinli turistlerin Vietnam’a vize almasının resmi maliyeti ne kadar?

Çinli turistler için Vietnam vize ücretleri, ziyaret amacına ve ihtiyaç duydukları vize türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak, hükümetin web sitesinden çevrimiçi olarak Vietnam vizesine başvuranlar için ücretler sabittir ve aşağıdaki gibidir:

 • 30 güne kadar geçerli tek girişli vize için 25 ABD Doları.
 • 30 güne kadar geçerli olan çok girişli vize için 50 ABD Doları.
 • 90 güne kadar geçerli tek girişli vize için 25 ABD Doları.
 • 90 güne kadar geçerli olan çok girişli vize için 50 ABD Doları.

Bu ücretlerin değişebileceğini unutmamak önemlidir, bu nedenle başvurunuzu göndermeden önce mevcut oranları doğrulamanız önerilir. Ayrıca, bu ücretlerin yalnızca vize başvuru süreci için olduğunu ve bir acentenin hizmet ücretleri veya elçiliğe gidiş-dönüş seyahat masrafları gibi doğabilecek ek masrafları içermediğini unutmayın.

Çinli turistlere tek giriş ve çoklu girişin ne olduğunu açıklayın.

Şimdi, tek girişli ve çok girişli vize arasındaki farkın ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Tek girişli vize, Vietnam’a bir kez girip belirlenen süre boyunca kalmanıza izin verirken, çok girişli vize, belirlenen süre içinde Vietnam’a birden çok kez girip çıkmanıza olanak tanır. Örneğin 90 gün geçerli tek girişli vizeniz varsa Vietnam’a bir kez girip 90 güne kadar kalabilirsiniz. Ancak 90 gün geçerli çok girişli vizeniz varsa 90 gün içerisinde Vietnam’a birden çok kez giriş çıkış yapabilirsiniz.

Kısa süreliğine Vietnam’ı ziyaret etmeyi planlayan Çinli turistler için tek girişli vize yeterli olabilir. Ancak seyahatiniz sırasında Vietnam’dan ayrılıp tekrar girmeyi planlıyorsanız, çok girişli vize daha uygun olabilir. Seyahatiniz sırasında herhangi bir komplikasyondan kaçınmak için seyahat planlarınızı dikkatlice düşünmeniz ve ihtiyaçlarınıza en uygun vize türünü seçmeniz önemlidir.

Vize başvurusu reddedilirse Çinli turistlere yönelik geri ödeme politikasına ne dersiniz?

Maalesef başvurunuzun reddedilmesi durumunda Vietnam vize ücretinin iade politikası bulunmamaktadır. Hükümetin web sitesinden çevrimiçi Vietnam vizesi ücretleri hiçbir durumda iade edilmez. Bu nedenle başvurunuzu göndermeden önce tüm belgelerinizin düzenli olduğundan ve uygunluk kriterlerini karşıladığından emin olmanız çok önemlidir. Başvurunuzdaki herhangi bir hata veya eksik bilgi, reddedilmenize ve vize ücretinizin kaybedilmesine neden olabilir.

Vize başvurunuzu bir acente aracılığıyla yaparsanız ücret daha yüksektir

Başvurunuzu bir acente aracılığıyla yapmayı tercih ettiğiniz takdirde Vietnam vize ücretinin daha yüksek olacağını belirtmekte fayda var. Acenteler, devlet vizesi ücretine ek olarak, acentaya bağlı olarak değişebilen bir hizmet ücreti almaktadır. Bir ajansı kullanmak size zaman ve emek tasarrufu sağlayabilir ancak ek maliyeti göz önünde bulundurmanız ve sizin için buna değip değmeyeceğine karar vermeniz önemlidir.

Çinli Turistler için Çevrimiçi Vietnam Vizesi: Devlet Web Sitesi ve Saygın Kurumlar Karşılaştırması

Vietnam vizesini çevrimiçi almak söz konusu olduğunda, iki seçenek mevcuttur: devletin web sitesi aracılığıyla veya saygın bir kurum aracılığıyla başvuruda bulunmak, hangisinin daha iyi bir seçim olduğuna karar vermek kafa karıştırıcı olabilir. Çinli turistlerin Vietnam vizesi alma konusunda bilinçli bir karar vermelerine yardımcı olmak için her seçeneğin artılarını ve eksilerini araştıracağız.

Hükümet Web Sitesi: Kendin Yap

Hükümetin web sitesi vize başvuruları için daha düşük bir ücret sunuyor ve bu da onu bütçeye duyarlı seyahat edenler için cazip bir seçenek haline getiriyor. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki bu düşük ücrete devletten gelecek herhangi bir destek veya yardım dahil değildir. Bu, Çinli turistlerin vize başvuru sürecini kendi başlarına yürütmek zorunda kalacakları anlamına geliyor ki bu oldukça göz korkutucu ve zaman alıcı olabilir.

Saygın Ajanslar: Sorunsuz Bir Deneyim

Öte yandan saygın kurumlar vize hizmetleri için daha yüksek ücretler talep etmektedir. Ancak bunun karşılığında Çinli turistlerin elde ettiği şey, sorunsuz ve sorunsuz bir vize başvuru deneyimidir. Bu acentelerin vize başvurularını ele alma konusunda uzun yıllara dayanan deneyimi ve uzmanlığı vardır ve başvurunuzu nasıl onaylatacaklarını tam olarak biliyorlar. Üstelik herhangi bir sorunuz veya endişeniz olması durumunda hızlı çevrimiçi destek sunarlar.

Acil Durumlar için Hızlandırılmış Hizmetler

Vietnam vizeniz için saygın bir acente seçmenin en büyük avantajlarından biri, acil seyahat planları olması durumunda başvurunuzu hızlandırma seçeneğidir. Bu, acilen vizeye ihtiyacınız varsa, bu acentelerin süreci hızlandıracak ve vizenizi zamanında almanızı sağlayacak kaynaklara ve bağlantılara sahip olduğu anlamına gelir. Bu, kısa sürede Vietnam’a seyahat etmesi gereken Çinli turistler için cankurtaran olabilir.

Varışta Yardım

Vietnam vizeniz için saygın bir acente kullanmanın bir diğer avantajı da göçmenlik kontuarına vardığınızda sağladıkları yardımdır. Bu hizmet özellikle Vietnam’a ilk kez seyahat eden kişiler için kullanışlıdır çünkü yabancı bir ülkedeki göçmenlik sürecini yönlendirmek bunaltıcı olabilir. Acente, uzun kuyruklardan kaçınmak için göçmenlik izni sürecini hızlandırmaya yardımcı olacak ve tatilinize herhangi bir gecikme olmadan başlamanıza olanak tanıyacak.

Havaalanı Karşılama ve Transfer Hizmetleri

Saygın acenteler, varışta yardımın yanı sıra Çinli turistlere havaalanında karşılama ve transfer hizmetleri de sunuyor. Bu, varışta sizi doğrudan otelinize götürecek, havaalanında sizi bekleyen özel bir sürücünün olacağı anlamına gelir. Bu, ulaşım bulma zorluğunu ortadan kaldırır ve seyahatinize daha rahat ve stressiz bir başlangıç ​​yapmanızı sağlar.

Karar: Ne Seçilmeli?

Her iki seçeneğin artılarını ve eksilerini değerlendirdikten sonra karar açıktır; Çinli turistler için Vietnam vizesi için saygın bir acenteyi kullanmak daha iyi bir seçimdir. Devlet web sitesi daha uygun fiyatlı bir seçenek gibi görünse de, saygın bir ajansı kullanmanın getirdiği ek faydalar ve kolaylıklar, ekstra maliyete değer. Üstelik yılların deneyimi ve uzmanlığı sayesinde vize başvurunuzun dikkatli ve verimli bir şekilde ele alınacağından emin olabilirsiniz.

Çinli Turistlerin Vize Onayı Alması Ne Kadar Sürer?

Çinli turistler için Vietnam vizesinin işlem süresi genellikle 3-5 iş günü sürer. Ancak yoğun sezonlarda bu sürenin uzayabileceğini unutmamak gerekir. Bu nedenle, herhangi bir gecikme veya komplikasyondan kaçınmak için vize başvuru sürecinizi, planladığınız seyahat tarihinden en az bir hafta önce başlatmanız önemle tavsiye edilir.

Ayrıca Vietnam Göçmenliği tarafından kutlanan tatillerin farkında olmak da önemlidir. Cumartesi, pazar, Vietnam Halk Kamu Güvenlik Gücü Geleneksel Günü (19 Ağustos) ve ulusal tatil günlerinde çalışmazlar. Bu, planladığınız seyahat tarihinin bu günlerden birine denk gelmesi durumunda buna göre plan yapmanız ve vizeniz için daha erken başvurmanız gerekebileceği anlamına gelir.

Çinli Turistler İçin Vietnam’da Dikkat Edilmesi Gereken Ulusal Tatiller Nelerdir?

Daha önce de belirtildiği gibi, Vietnam Göçmenliği belirli tatillerde çalışmamaktadır. İşte Çinli turistlerin dikkat etmesi gereken Vietnam’daki ulusal bayramların bir kontrol listesi:

 • Yılbaşı Günü (1 Ocak)
 • Tet Tatili (tarihler ay takvimine göre değişir ancak genellikle Ocak veya Şubat aylarına denk gelir)
 • Hung Kings Anma Günü (üçüncü ayın 10’uncu günü)
 • Yeniden Birleşme Günü (30 Nisan)
 • İşçi Bayramı (1 Mayıs)
 • Ulusal Gün (2 Eylül)

Vietnam’a seyahatinizi planlarken bu tatilleri akılda tutmak önemlidir. Bu tatillerde vize almanız gerekiyorsa, danışmanlık ve fiyat teklifi almak için saygın bir kurumla iletişime geçmek en iyisidir. Bu, vize başvurunuzun verimli bir şekilde işleme alınmasını ve yine de istediğiniz tarihte Vietnam’a seyahat edebilmenizi sağlayacaktır.

Çinli turistler için Vietnam’a acil vize nasıl alınır?

Acil seyahat planı olması durumunda Çinli turistler bir acente aracılığıyla Vietnam’a hızlandırılmış vize de alabiliyorlar. Bu acentelerin, işlem süreleri 4 saat, 2 saat ve hatta aynı gün olan hızlandırılmış vize seçenekleri vardır. Bu hizmet, Vietnam’a acilen seyahat etmesi gereken ve standart işlem süresini bekleyemeyen kişiler için kullanışlıdır.

Acil vizeden yararlanmak için Çinli turistler şu adımları izleyebilir:

 • Bir acenteyle iletişime geçin: İlk adım, Vietnam vizesi için bir acenteyle internet üzerinden iletişime geçmek ve onları acil seyahat planlarınız hakkında bilgilendirmektir. Süreç boyunca size rehberlik edecekler ve gerekli tüm bilgileri sağlayacaklar.
 • Ekstra ücret ödeyin: Hızlandırılmış vizeler acentenin ekstra kaynak ve çabasını gerektirdiğinden, bu hizmet için ek ücret talep etmektedir. Çinli turistlerin acil vize alma rahatlığı için bu ekstra ücreti ödemeye razı olmaları gerekiyor.
 • Gerekli belgeleri ibraz edin: Çinli turistlerin vize kategorisine göre gerekli tüm belgeleri hızlandırma ücreti makbuzuyla birlikte ibraz etmeleri gerekmektedir. Ajans daha sonra başvuruyu seçilen seçeneğe bağlı olarak aynı gün, 4 saat veya 2 saat içinde işleme koyacaktır.
 • Acil vizenizi alın: Acil vizeniz işleme alındıktan sonra acente size e-posta yoluyla gönderecektir. Daha sonra çıktısını alıp Vietnam seyahatinizde kullanabilirsiniz.

Çinli turistlerin çevrimiçi Vietnam vizesi başvurusuna hazırlanmak için neye ihtiyaçları var?

Vietnam vizesine çevrimiçi olarak başarıyla başvurmak için Çinli turistlerin aşağıdaki belge ve bilgileri hazırlaması gerekir:

 • En az 6 ay geçerliliği olan ve 2 boş sayfası olan geçerli pasaport – Pasaportunuzun, Vietnam’a giriş yapmayı planladığınız tarihten itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekir. Ayrıca vize damgası için en az 2 boş sayfa bulunmalıdır.
 • Kişisel bilgiler – Tam adınızı, cinsiyetinizi, doğum tarihinizi, doğum yerinizi, pasaport numaranızı ve uyruğunuzu vermeniz gerekecektir. Tüm bilgilerin doğru olduğundan ve pasaportunuzdaki ayrıntılarla eşleştiğinden emin olun.
 • Geçerli e-posta adresi – Vize onay mektubunuzu ve diğer önemli bildirimleri e-posta yoluyla alacaksınız, bu nedenle, düzenli olarak kontrol ettiğiniz geçerli bir e-posta adresi sağladığınızdan emin olun.
 • Geçerli kredi/banka kartı – Vietnam e-vize sistemi Visa, Master, JCB, Diner Club, Amex, Union Pay ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli ödeme yöntemlerini kabul eder. Kartınızın geçerli olduğundan ve vize ücretini karşılamaya yetecek bakiyeye sahip olduğundan emin olun.
 • Vietnam’daki geçici adres – Vietnam’da planladığınız otel veya konaklama yerinin adresini vermeniz gerekecektir. Bu zorunlu bir gerekliliktir, bu nedenle vize başvuru sürecine başlamadan önce konaklama yerinizi ayırttığınızdan emin olun.
 • Ziyaretin amacı – Çinli turistler Vietnam’ı turizm, çalışma, iş veya eğitim gibi çeşitli amaçlarla ziyaret edebilir. Başvuru formunda ziyaret amacınızı mutlaka belirtin.
 • Giriş ve çıkış tarihleri ​​– Vietnam’da planladığınız giriş ve çıkış tarihlerini belirtmeniz gerekecektir. Başvuru formunu doldurmadan önce net bir seyahat programınızın olduğundan emin olun.
 • Amaçlanan giriş ve çıkış noktaları – Çinli turistler Vietnam’a havalimanları, kara sınırları ve limanlar dahil olmak üzere çeşitli limanlardan girebilirler. Başvuru formunda, giriş ve çıkış yapmak istediğiniz noktayı belirtmeniz gerekmektedir.
 • Mevcut mesleğiniz – Son olarak, şirketinizin adı, adresi ve telefon numarası da dahil olmak üzere mevcut mesleğinizi belirtmeniz gerekecektir. Bu, vize başvurusu için bir gerekliliktir, bu nedenle bu bilgilerin hazır olduğundan emin olun.

Çinli Turistlerin Çevrimiçi Vietnam Vize Başvurusu için Neleri Yüklemeleri Gerekiyor?

Çevrimiçi Vietnam vizesine başvurmak için Çinli turistlerin iki önemli belgeyi yüklemeleri gerekiyor: pasaport veri sayfalarının taranmış bir kopyası ve güncel bir portre fotoğrafı. Bu belgeler, vize başvuru formunda verilen bilgilerin doğrulanması ve başvuru sahibinin gerçekliğini sağlamak için kullanıldıkları için çok önemlidir.

Pasaport Veri Sayfasının Taranan Kopyasına İlişkin Gereksinimler

Pasaport veri sayfasının taranmış kopyası, Vietnam vizesi çevrimiçi başvurusu için önemli bir belgedir. Başvuru sahibinin fotoğrafı, tam adı, doğum tarihi ve pasaport numarası dahil olmak üzere tüm kişisel bilgilerini içerir. Taranmış kopyaya ilişkin özel gereksinimler şunlardır:

 • Okunabilir ve anlaşılır: Pasaport veri sayfasının taranmış kopyası okunaklı ve net olmalıdır. Bu, tüm bilgilerin görünür olması ve bulanık olmaması gerektiği anlamına gelir. Okunamayan veya bulanık kısımlar olması durumunda başvuru reddedilebilir.
 • Tam sayfa: Taranan kopya pasaport veri sayfasının tamamını içermelidir. Buna kişisel ayrıntılar sayfası, imza sayfası ve önemli bilgiler içeren diğer sayfalar dahildir. Sayfanın kenarlarının veya köşelerinin kesilmediğinden emin olun.
 • ICAO Çizgileri: Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO), vesikalık fotoğraflar için özel kurallar belirlemiştir. Bu yönergeler boyutu, arka plan rengini ve yüz ifadelerini içerir. Pasaport veri sayfasının taranmış kopyası, fotoğrafın gerçekliğini doğrulamak için kullanılan ICAO çizgilerini içermelidir.
 • Dosya formatı: Taranan kopya PDF, JPEG veya JPG formatında olmalıdır. Bunlar, başvurunun kolay gönderilmesi ve işlenmesi için kabul edilen tek dosya formatlarıdır.

Çinli Turistler için Portre Fotoğrafı Gereksinimleri

Pasaport veri sayfasının taranmış kopyasının yanı sıra Çinli turistlerin güncel bir portre fotoğrafı da yüklemeleri gerekiyor. Bu fotoğraf, başvuru sahibinin kimliğinin doğrulanması amacıyla kullanılır ve aşağıdaki gereksinimleri karşılamalıdır:

 • Gerçek ve güncel: Portre fotoğrafı son 6 ay içinde çekilmiş güncel bir fotoğraf olmalıdır. Bu, başvuru sahibinin görünümünün mevcut görünümüyle eşleşmesini sağlamak ve herhangi bir kimlik sahtekarlığını önlemek içindir.
 • Pasaport ile eşleşme: Başvuru sahibinin portre fotoğrafındaki yüzü pasaporttaki yüz ile aynı olmalıdır. Bu, vizeye başvuran kişinin pasaporttaki kişiyle aynı olduğundan emin olmak içindir.
 • Düz ve gözlüksüz: Başvuru sahibi doğrudan kameraya bakmalı ve gözlük takmamalıdır. Bunun amacı, fotoğrafta yüzün parlamasını veya engellenmesini önlemektir.
 • Boyut ve arka plan: Portre fotoğrafı 4x6cm olan vesikalık boyutunda olmalıdır. Başvuru sahibinin yüzü fotoğrafın %70-80’ini kaplayacak şekilde beyaz veya açık renkli bir arka plana sahip olmalıdır.

Çinli turistler için çevrimiçi Vietnam vizesine nasıl başvurulur?

Artık gerekli tüm belge ve bilgilere sahip olduğunuza göre Vietnam vizesine online başvuru yapmanın zamanı geldi. Vietnam e-vizenizi almak için şu basit adımları izleyin:

 • Adım 1: Vietnam e-vize sisteminin resmi web sitesine gidin ve “E-vize başvurusunda bulun” seçeneğine tıklayın.
 • Adım 2: Başvuru formunu kişisel bilgileriniz, ziyaret amacınız, giriş ve çıkış tarihleriniz ve istediğiniz giriş ve çıkış noktalarınızla doldurun.
 • Adım 3: Pasaportunuzun taranmış bir kopyasını ve güncel vesikalık boyutlu bir fotoğraf yükleyin.
 • Adım 4: Kredi/banka kartınızı kullanarak vize ücretini ödeyin.
 • Adım 5: Onay e-postasını ve e-vize onay mektubunuzu bekleyin. Bu genellikle 2-3 iş günü sürer, ancak bazı durumlarda 5 iş gününe kadar da sürebilir.
 • Adım 6: E-vize onay mektubunuzun çıktısını alın ve Vietnam’a seyahat ettiğinizde yanınızda getirin.
 • Adım 7: Belirlenen giriş limanına vardığınızda, e-vize onay mektubunuzu, pasaportunuzu ve diğer gerekli belgelerinizi göçmenlik memuruna ibraz edin. Her şey doğrulandıktan sonra Vietnam e-vize pulunuzu alacaksınız ve ülkeye girebileceksiniz.

Turizm dışı amaçlar için ekstra belgeler gerekebilir

Vietnam’ı turizm amacıyla ziyaret eden Çinli turistlerin yalnızca Vietnam e-vizesine başvurmaları gerekirken, iş, çalışma veya eğitim gibi başka amaçlarla seyahat edenlerin ziyaret amaçlarını kanıtlayacak ek belgelere ihtiyaçları olabilir. Çevrimiçi Vietnam vizesine başvurmadan önce gerekli tüm belgelere sahip olduğunuzdan emin olmak için ilgili makamlara veya işvereninize/okulunuza danışmanız önemlidir.

Belirlenen giriş limanından Vietnam’a girin

Son olarak, Çinli turistlerin Vietnam’a e-vize onay mektubunda belirtilen giriş noktasından girmeleri gerektiğini belirtmek önemlidir. Bu, Vietnam’a kara sınırından girmek için e-vize başvurusunda bulunduysanız, havaalanı veya limandan giriş yapamayacağınız anlamına gelir. Bu düzenlemeye uyulmaması, Vietnam’a girişin reddedilmesiyle sonuçlanabilir.

Çinli Turistlerin Vietnam E-Vize Durumu Nasıl Kontrol Edilir?

Çinli turistler, çevrimiçi vize başvurusunu yaptıktan ve gerekli tüm belgeleri yükledikten sonra Vietnam e-vizelerinin durumunu takip edebilirler. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 • Vietnam Göçmenlik Dairesi’nin resmi web sitesini ziyaret edin.
 • Ana sayfadaki “Durumu Kontrol Et” sekmesine tıklayın.
 • Başvuru işlemi sırasında kullanılan başvuru kodunu ve e-posta adresini girin.
 • E-vizenizin durumunu görüntülemek için “Ara”ya tıklayın.

Başvuruda herhangi bir gecikme veya sorun olması durumunda durum buna göre güncellenecektir. Sorunsuz bir başvuru süreci sağlamak için durumun düzenli olarak kontrol edilmesi tavsiye edilir.

Çinli turistlerin vize başvurularının başarı oranını artırmak için ne yapmalı?

Tüm vize başvurularının Vietnam hükümeti tarafından onaylanmadığını biliyor muydunuz? Memurların, vize başvurusunu değerlendirip onaylayacakları veya reddedeceklerine karar verecekleri kendi kuralları ve kriterleri vardır. Bu, özellikle acelesi olanlar veya sürece aşina olmayanlar için sinir bozucu ve belirsiz bir süreç olabilir.

Ancak endişelenmeyin, Vietnam vizenizin sorunsuz ve garantili onaylanmasını sağlayacak bir çözüm var. Vize başvurunuzun onaylanma şansını artırmak için Çinli turistlerin takip edebileceği bazı ipuçları:

Doğru ve eksiksiz bilgi sağlayın:

Vize reddinin yaygın nedenlerinden biri başvuru formundaki bilgilerin eksik veya yanlış olmasıdır. Çinli turistler, verilen tüm bilgilerin doğru olduğundan ve sunulan belgelerle eşleştiğinden emin olmalıdır. Herhangi bir tutarsızlık başvurunun reddedilmesine yol açabilir. Bir acente kullanarak, başvuruyu göndermeden önce tüm bilgilerinizin kapsamlı bir şekilde kontrol edilip doğrulanacağından emin olabilirsiniz.

Gerekli tüm belgeleri gönderin:

Vize başvurunuzun başarı oranını etkileyebilecek bir diğer kritik faktör, gerekli tüm belgelerin sunulmasıdır. Çinli turistlerin vize kategorilerine özel belge gerekliliklerini anlamaları ve bunları doğru formatta sunduklarından emin olmaları gerekmektedir. Bir ajans, gerekli belgelerin bir listesini sağlayarak ve göndermeden önce bunların uygun şekilde biçimlendirildiğinden emin olarak size bu konuda yardımcı olabilir.

Çok önceden başvurun:

Son dakika acelelerinden veya gecikmelerden kaçınmak için Vietnam vizenize çok önceden başvurmanız önemlidir. Bu size gerekli formaliteleri tamamlamanız ve gerekirse ek belgeleri sağlamanız için yeterli zaman verecektir. Erken başvuru aynı zamanda elçilikten (gerekirse) görüşme için randevu alma şansını da artırır.

Çevrimiçi Vietnam vizesi için bir acente kullanın:

Vize başvurunuzun başarı oranını artırmanın en iyi yolu, çevrimiçi Vietnam vizesi için bir acente kullanmaktır. Bu acentelerin vize başvurularını ele alma konusunda uzun yıllara dayanan deneyimi vardır ve yerel kural ve düzenlemeleri bilirler. Başvuru formunun doldurulmasından gerekli belgelerin gönderilmesine kadar tüm süreç boyunca size rehberlik edecek ve başarılı bir başvuru için her şeyin yolunda olmasını sağlayacaklardır.

  Çinli turistlerin Vietnam’a sorunsuz, zamanında ve garantili onayla vize almalarının bir yolu var mı?

Şimdi şunu merak ediyor olmalısınız: Çinli turistlerin Vietnam’a sorunsuz, zamanında ve garantili onayla vize almalarının bir yolu var mı? Cevap Evet! Vietnam vizeniz için çevrimiçi bir acente kullanarak tüm bu avantajlardan ve daha fazlasından yararlanabilirsiniz.

Basit form: Vize başvurusunda bulunmanın ilk adımı başvuru formunu doldurmaktır. Bu, özellikle Vietnamca diline aşina değilseniz, kafa karıştırıcı ve zaman alıcı bir süreç olabilir. Ancak bir acenteyle anlaştığınızda size anlaşılması ve doldurulması kolay basit bir form vereceklerdir. Bu, başvurunuzun hatasız olmasını ve onaylanma şansının daha yüksek olmasını sağlar.

Yüklemesi kolay belgeler: Başvuru formunun yanı sıra pasaportunuz, seyahat planınız ve konaklama belgeniz gibi belirli belgeleri de göndermeniz gerekir. Bu belgeleri toplamak ve düzenlemek göz korkutucu bir görev olabilir. Ancak bir ajansın yardımıyla bu belgeleri kolayca web sitesine yükleyebilir, böylece tüm süreci hızlı ve rahat hale getirebilirsiniz.

Dostça destek: Vize başvurusu yapmak stresli bir deneyim olabilir, özellikle de bunu ilk kez yapıyorsanız. Bu gibi durumlarda, size rehberlik edecek ve yardımcı olacak birinin olması büyük bir fark yaratabilir. Vietnam vizeniz için çevrimiçi bir acente kiralamak, tüm sorularınızı yanıtlayabilecek ve size gerekli rehberliği sağlayabilecek dost canlısı ve yardımsever destek personeline erişmenizi sağlar.

Sorunsuz deneyim: Bir acenteyle anlaşarak, aslında tüm vize başvuru sürecini dışarıdan temin etmiş olursunuz. Bu, Vietnam hükümeti tarafından belirlenen kuralları ve kriterleri anlama konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir. Acente sizin için her şeyi hallederek tüm deneyimi sorunsuz ve stressiz hale getiriyor.

%99,9 başarı oranı: Vietnam vize başvurunuzda acente kullanmanın en büyük avantajlarından biri yüksek başarı oranıdır. Yerel kural ve düzenlemeler konusunda bilgili olduklarından, vize başvurunuzun onaylanması için ne yapılması gerektiğini tam olarak biliyorlar. Bu da içinizin rahat olmasını sağlar ve sizi başvurunuzun onaylanıp onaylanmayacağı belirsizliğinden kurtarır.

Çinli Turistler Vize Onayı Aldıktan Sonra Ne Yapmalı?

Vizenizi başarıyla aldıktan sonra Çinli turistlerin Vietnam’a sorunsuz bir şekilde varmalarını sağlamak için yapmaları gereken birkaç önemli şey var. İşte size yol gösterecek bir kontrol listesi:

 • Vizenizi bir kez daha kontrol edin: Her şeyden önce, herhangi bir hata veya hata olmadığından emin olmak için vizenizi bir kez daha kontrol etmeniz çok önemlidir. Vizenizle ilgili herhangi bir yanlış bilgi varışta sorunlara neden olabilir, bu nedenle seyahatinizden önce hataları tespit edip düzeltmeniz önemlidir.
 • Vizenizin bir kopyasını yazdırın: Vizenizin bir kopyasını yazdırmanız ve seyahatiniz boyunca her zaman yanınızda bulundurmanız önemlidir. Vietnam’a vardığınızda bu belgeyi göstermeniz istenecektir, bu nedenle fiziksel bir kopyasını elinizde bulundurduğunuzdan emin olun.
 • Giriş koşullarını öğrenin: Vietnam’a seyahat etmeden önce Çinli turistlerin Vietnam hükümeti tarafından belirlenen giriş koşullarını da öğrenmeleri gerekir. Bu, en az 6 ay geçerlilik süresine sahip geçerli bir pasaporta, bir gidiş-dönüş biletine ve Vietnam’daki konaklamanızı karşılamaya yetecek paraya sahip olmayı içerir.
 • Belgelerinizi hazırlayın: Vizenizin yanı sıra, Vietnam seyahatiniz için gerekli tüm belgelerin hazır olması da önemlidir. Bu, diğerlerinin yanı sıra otel rezervasyonlarınızı, seyahat programınızı ve seyahat sigortanızı içerebilir. Ayrıca acil durumlar için pasaportunuzun ve vizenizin fotokopisini yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
 • Havaalanından ulaşımınızı planlayın: Son olarak havaalanından Vietnam’daki konaklamanıza ulaşımınızı mutlaka planlayın. Herhangi bir dolandırıcılıktan veya aşırı ücretlendirmeden kaçınmak için havaalanında karşılama hizmeti ayarlayabilir veya taksi için ön rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Devlet Web Sitesi Aracılığıyla Vietnam E-Vizesi Başvurusu Yapan Çinli Turistler İçin En Çok Sorulan Sorular

1. Vietnam e-vize durumum gidiş tarihime yakın bir zamanda işleme alınırsa ne yapmalıyım?

Ne yazık ki, Çinli turistlerin e-vize başvurusunda bulundukları ve ayrılış tarihlerine yakın bir zamanda statülerinin işleme alınmasını bekledikleri durumlar olmuştur. Bu, özellikle kalkış tarihi hızla yaklaşıyorsa stresli bir durum olabilir.

Bu durumda Çinli turistlerin saygın bir kurumla iletişime geçmesini veya destek için info@vietnamimmigration.org adresine e-posta göndermesini öneriyoruz. Bu acentelerin Vietnam Göçmenlik Dairesi ile doğrudan bir iletişim hattı vardır ve e-vizenizin işlenmesini hızlandırmaya yardımcı olabilirler. Ancak bu hizmetin ek ücrete tabi olabileceğini unutmayın.

2. E-vize başvurumdaki geçersiz bilgileri nasıl düzeltebilirim?

Hatalar olabilir ve e-vize başvurunuzda yanlışlıkla yanlış bilgi verdiyseniz paniğe kapılmayın. Yapılacak ilk şey yardım için ajansla iletişime geçmek veya info@vietnamimmigration.org adresine e-posta göndermektir.

Bilgileri düzeltmek için atmanız gereken adımlar konusunda size rehberlik edebileceklerdir. Ancak bu hizmetin ücretli olabileceğini ve değişikliklerin işlenmesinin biraz zaman alabileceğini unutmayın.

3. E-vize başvurumu düzenlemenin bir yolu var mı?

Geçersiz bilgilerin düzeltilmesine benzer şekilde, e-vize başvurunuzda değişiklik yapmak istiyorsanız, saygın bir kurumla iletişime geçmeniz veya destek için info@vietnamimmigration.org adresine e-posta göndermeniz gerekecektir.

Başvurunuzu nasıl düzenleyeceğiniz konusunda size rehberlik edebilecek ve bunun için gerekli adımları sağlayabileceklerdir. Ancak bu hizmetin ücretli olabileceğini ve değişikliklerin işlenmesinin biraz zaman alabileceğini unutmayın.

4. E-vize başvurumda belirtilen varış tarihinden önce gelirsem ne olur?

E-vize başvurunuzda belirtilen varış tarihine dikkat etmeniz gerekmektedir. Vietnam’a belirtilen tarihten daha erken varırsanız göçmen kontrol noktasında sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Bu durumda Çinli turistlerin saygın bir kurumla iletişime geçmesini veya yardım için info@vietnamimmigration.org adresine e-posta göndermesini öneriyoruz. E-vizenizdeki varış tarihini nasıl değiştireceğiniz konusunda size rehberlik edebileceklerdir ve bu hizmet için ücret alınabilir.

5. E-vize başvurumda giriş portunu nasıl değiştirebilirim?

Bazen planlar değişir ve Vietnam’a e-vize başvurunuzda belirtilenden farklı bir limandan girmeniz gerekebilir. Bu durumda yardım için saygın bir kurumla iletişime geçmeniz veya info@vietnamimmigration.org adresine e-posta göndermeniz gerekecektir.

E-vizenizdeki giriş portunu değiştirmek için atmanız gereken adımlar konusunda size rehberlik edebileceklerdir. Ancak bu hizmetin ücretli olabileceğini ve değişikliklerin işlenmesinin biraz zaman alabileceğini unutmayın.

6. Çinli turistler e-vize başvurularını yaptıktan sonra bilgileri değiştirmeleri gerekirse ne yapmalıdırlar?

E-vize başvurunuzla ilgili bilgileri devletin web sitesi aracılığıyla gönderdikten sonra değiştirmeniz gerektiğini fark ederseniz, yapmanız gereken ilk şey saygın bir kurumla iletişime geçmek veya destek için info@vietnamimmigration.org adresine e-posta göndermektir.

Atmanız gereken adımlar konusunda size rehberlik edebilecek ve bilgileri değiştirmek için gerekli belgeleri sağlayabileceklerdir. Ancak bu hizmetin ücretli olabileceğini ve değişikliklerin işlenmesinin biraz zaman alabileceğini unutmayın.

Çözüm

Çinli turistler, çevrimiçi bir Vietnam vize acentesi kullanarak Vietnam vize başvurularının başarı oranını artırabilirler. Bu sadece sorunsuz ve garantili bir onay sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda zamandan ve emekten de tasarruf sağlayacaktır. Acil seyahat planları olması durumunda, bu acentelerin hızlandırılmış vize seçenekleri de mevcut, bu da Çinli turistlerin Vietnam’a vize almasını kolaylaştırıyor. Bu nedenle, vize sürecindeki belirsizlik ve hayal kırıklığının sizi güzel Vietnam ülkesini keşfetmekten alıkoymasına izin vermeyin. Bir acente kiralayın ve stressiz ve sorunsuz bir seyahat deneyiminin keyfini çıkarın.

Not:

Hükümetin web sitesi aracılığıyla Vietnam e-vizesine başvurmak rahat ve sorunsuz bir süreç olabilir. Ancak herhangi bir sorunla karşılaşırsanız veya başvurunuzda değişiklik yapmanız gerekirse, saygın bir kurumdan yardım istemek veya destek için info@vietnamimmigration.org adresine e-posta göndermek en iyisidir. Bazı masraflar söz konusu olsa da bu, Çinli turistler için daha sorunsuz ve stressiz bir seyahat deneyimi sağlayacak. Bu nedenle, herhangi bir küçük aksaklığın sizi Vietnam’ın güzelliğini keşfetmekten alıkoymasına izin vermeyin. Mutlu yolculuklar!

PERHAPS YOU ARE INTERESTED IN

Nea enti a Vietnam yɛ Beae a Ɛsɛ sɛ Chinafo Nsrahwɛfo Kɔ Vietnam wɔ nneɛma pii a ɛbɛtumi ama n’ahɔhoɔ. Ɛyɛ ɔman a ahobammɔ ne adamfofa wom, na nsɛmmɔnedi sua, na ɛma ɛyɛ beae a eye ma wɔn a wɔn nkutoo tu kwan, mmusua, ne akuw kɔ.

Näme üçin Wýetnam hytaýly syýahatçylar üçin hökman baryp görmeli ýer? Wýetnamyň bu ýere gelýänlere hödürleýän köp zady bar. Jenaýatçylygyň derejesi pes bolan ýeke-täk syýahatçylar, maşgalalar we toparlar üçin amatly ýere öwrülýän howpsuz we dostlukly ýurt.

వియత్నాం ఎందుకు చైనీస్ టూరిస్ట్‌లు తప్పక సందర్శించవలసిన ప్రదేశం వియత్నాం తన సందర్శకులకు చాలా ఆఫర్లను అందిస్తుంది. ఇది తక్కువ నేరాల రేటుతో సురక్షితమైన మరియు స్నేహపూర్వక దేశం, ఇది ఒంటరి ప్రయాణికులు, కుటుంబాలు మరియు సమూహాలకు అనువైన గమ్యస్థానంగా మారింది.

Ни өчен Вьетнам Кытай туристлары өчен барырга тиеш Вьетнамга килүчеләргә тәкъдим итәрлек әйберләр күп. Бу куркынычсыз һәм дус ил, җинаятьчелек дәрәҗәсе түбән, аны ялгыз сәяхәтчеләр, гаиләләр һәм төркемнәр өчен идеаль юнәлеш итә.

ஏன் வியட்நாம் சீன சுற்றுலாப் பயணிகள் கட்டாயம் பார்க்க வேண்டிய இடமாக உள்ளது வியட்நாம் அதன் பார்வையாளர்களுக்கு வழங்க நிறைய உள்ளது. இது ஒரு பாதுகாப்பான மற்றும் நட்பு நாடு, குறைந்த குற்ற விகிதத்துடன், இது தனி பயணிகள், குடும்பங்கள் மற்றும் குழுக்களுக்கு சிறந்த இடமாக அமைகிறது.

Чаро Ветнам як макони ҳатмӣ барои сайёҳони Чин аст Ветнам ба меҳмонони худ чизҳои зиёде пешкаш мекунад. Ин як кишвари бехатар ва дӯстона бо сатҳи пасти ҷинояткорӣ мебошад, ки онро як макони беҳтарин барои сайёҳон, оилаҳо ва гурӯҳҳо месозад.